منوی سایت

کندن موي سفيد باعث افزايش آن نمي‌شود

دکترصداقت  گفت: رنگدانه‌هاي موجود در سلولهاي ريشه‌اي موها، عامل طبيعي رنگ مو هستند و با توقف ساخت اين رنگدانه‌ها در سلول، مو رنگ خود را از دست مي‌دهد و به اصطلاح سفيد مي‌شود.

وي ادامه داد: سفيدي مو مي‌تواند علامتي بعضي از بيماري‌هاي داخلي يا بيماري‌هاي خودايمني بدن باشد.همچنين کمبود ويتامين B12 و کمبود آهن نيز در سفيدي زودرس‌ موها موثرند.

صداقت پيشه در اين رابطه افزود: سفيدي زودرس موها مي‌تواند به دليل پرکاري تيروئيد، کم‌خوني نيز باشد اما ژنتيک دليل اصلي سفيدي زودرس مو است.

اين متخصص پوست و مو و زيبايي شروع سفيدي مو در افراد سفيد‌ پوست را از 35 سالگي و در افراد سياه‌پوست از 45 سالگي را طبيعي دانست و افزود: اگر در افراد سفيدپوست سن سفيدي موها به زير 20 و در افراد سياه‌پوست به زير 30 سال برسد مي‌توان گفت فرد دچار سفيدي زودرس مو شده است و با استفاده از برخي داروها مي توان از آن جلوگيري کرد.

وي با بيان اين که هيچ شامپويي در رفع سفيدي مو تاثيري ندارد، افزود: اين شامپوها تنها باعث تيره و روشن شدن موها مي‌شود اما تاثيري در سفيدي آنها نخواهد داشت. همچنين رنگ مو نيز در کاهش و يا افزايش موهاي سفيد تاثيري ندارد.

صداقت پيشه با تاکيد بر اين که سفيدي زودرس مو توسط متخصصين پوست و با دارو درمان مي‌شود، اظهار کرد: متخصصان با استفاده از داروها سلول‌هاي رنگ‌دانه مو را تحريک مي‌کنند و به اين طريق سن شروع سفيد شدن مو را بالاتر مي‌برند.

اين متخصص پوست، موو زيبايي با بيان اين که سفيدي زودرس مو بيشتر در زنان بروز مي‌کند، گفت: برخلاف باور عمومي کندن موي سفيد نمي تواند باعث افزايش سفيدي موها شود چرا که دليل سفيد شدن مو عدم توليد رنگ دانه‌هاي موجود در سلول است.

وي در پايان گفت: موي ريش و سبيل زودتر از موي سر و در قسمت سر نيز موي ناحيه شقيقه و گيج گاه زودتر از ساير قسمتها سفيد مي‌شود و پس از ناحيه گيج گاه سپس موهاي ناحيه فرق سر سفيد شده و در آخر کل مو سفيد مي‌شود.

مقالات کاشت مو
 
مو و پوست چرب
مو و پوست چرب
احساس "چربي" يا "روغني شدن" پوست و مو موردي است که بيشتر مردم دوست ندارند و معتقدند که در اين حالت براي افراد ديگر غير جذاب مي شوند

بیشتر

با این گیاهان از ریزش مو جلوگیری کنید
با این گیاهان از ریزش مو جلوگیری کنید
این امر باید سبک زندگی اصلاح شود در واقع باید سعی شود مواردی همچون: تغذیه مناسب، کاهش استرس‌ها، منظم کردن ساعات خواب، پاکسازی بدن از مواد زائد، ورزش و تحرک و ... رعایت شوند

بیشتر

? از مشكلات داخلي بدن تا ريزش مو
مصرف ويتامين ها و رژيم مناسب باعث مي شود اعضاي داخلي و غدد تمام كارهايي كه به عهده شان است را به خوبي انجام دهند. ادامه مطلب را بخوانيد ...

بیشتر

کاشت موی سر
کاشت موی سر
اولین یا به عبارتی دیگر پایه کاشت مو ، کاشت موی سر بوده که 98% از بیمارانی که به ریزش مو مبتلا هستند صرفا هدفشان کاشت مو در ناحیه جلوی سر تا وسط آن است شایا ذکر است که آقایان بیشترین متقاضی کاشت مو سر هستند.

بیشتر

بهترين روش براي تقويت مژه‌ها
مدتي است تبليغات وسيعي در مورد انواع قطره‌ها و داروهايي مي‌شود كه مي‌توانند باعث بلند و پرپشت شدن مژه‌ها شوند اما هيچ‌ داروي تاييدشده علمي‌اي براي اين منظور وجود ندارد... ادامه مطلب ...

بیشتر

ترمیم مو به روش prp
ترمیم مو به روش prp
مقوله ترمیم مو با مقوله prp کاملا از هم جدا بوده و هیچ ربطی به هم ندارند و اصلا چیزی تحت عنوان ترمیم مو به روش prp وجود ندارد در مطلب فوق ترمیم مو و prp را توضیح می دهیم.

بیشتر

نرم کننده و حالت دهنده مو
نرم کننده و حالت دهنده مو
انواع ژل و کتیرا برای حالت دادن به موها استفاده میشوند استفاده از اینها مزیت فوق العاده ای ندارند ولی گاهی ممکن است مضر باشند

بیشتر

ریزش موی سکه ای چیست؟
ریزش موی سکه ای چیست؟
ریزش موی سکه ای نوعی از ریزش مو است که می تواند در ناحیه ای از سر، ریش و یا ابرو رخ دهد و بصورت تکه هایی به اندازه یک سکه دچار ریزش شود. اگرچه این نوع ریزش مو بی خطر است و در اغلب موارد هیچ دردناکی ندارد اما باعث بوجود امدن یکسری مسائل عاطفی و افسردگی در فرد می شود.

بیشتر