منوی سایت

کندن موي سفيد باعث افزايش آن نمي‌شود

دکترصداقت  گفت: رنگدانه‌هاي موجود در سلولهاي ريشه‌اي موها، عامل طبيعي رنگ مو هستند و با توقف ساخت اين رنگدانه‌ها در سلول، مو رنگ خود را از دست مي‌دهد و به اصطلاح سفيد مي‌شود.

وي ادامه داد: سفيدي مو مي‌تواند علامتي بعضي از بيماري‌هاي داخلي يا بيماري‌هاي خودايمني بدن باشد.همچنين کمبود ويتامين B12 و کمبود آهن نيز در سفيدي زودرس‌ موها موثرند.

صداقت پيشه در اين رابطه افزود: سفيدي زودرس موها مي‌تواند به دليل پرکاري تيروئيد، کم‌خوني نيز باشد اما ژنتيک دليل اصلي سفيدي زودرس مو است.

اين متخصص پوست و مو و زيبايي شروع سفيدي مو در افراد سفيد‌ پوست را از 35 سالگي و در افراد سياه‌پوست از 45 سالگي را طبيعي دانست و افزود: اگر در افراد سفيدپوست سن سفيدي موها به زير 20 و در افراد سياه‌پوست به زير 30 سال برسد مي‌توان گفت فرد دچار سفيدي زودرس مو شده است و با استفاده از برخي داروها مي توان از آن جلوگيري کرد.

وي با بيان اين که هيچ شامپويي در رفع سفيدي مو تاثيري ندارد، افزود: اين شامپوها تنها باعث تيره و روشن شدن موها مي‌شود اما تاثيري در سفيدي آنها نخواهد داشت. همچنين رنگ مو نيز در کاهش و يا افزايش موهاي سفيد تاثيري ندارد.

صداقت پيشه با تاکيد بر اين که سفيدي زودرس مو توسط متخصصين پوست و با دارو درمان مي‌شود، اظهار کرد: متخصصان با استفاده از داروها سلول‌هاي رنگ‌دانه مو را تحريک مي‌کنند و به اين طريق سن شروع سفيد شدن مو را بالاتر مي‌برند.

اين متخصص پوست، موو زيبايي با بيان اين که سفيدي زودرس مو بيشتر در زنان بروز مي‌کند، گفت: برخلاف باور عمومي کندن موي سفيد نمي تواند باعث افزايش سفيدي موها شود چرا که دليل سفيد شدن مو عدم توليد رنگ دانه‌هاي موجود در سلول است.

وي در پايان گفت: موي ريش و سبيل زودتر از موي سر و در قسمت سر نيز موي ناحيه شقيقه و گيج گاه زودتر از ساير قسمتها سفيد مي‌شود و پس از ناحيه گيج گاه سپس موهاي ناحيه فرق سر سفيد شده و در آخر کل مو سفيد مي‌شود.

مقالات کاشت مو
 
مراقبت هاي تابستاني موها
در فصل تابستان بيش از زمان هاي ديگر موهاي شما در معرض آسيب قرار مي گيرند. آفتاب شديد، کلر موجود در آب استخرها و آلودگي هاي آب دريا موجب صدمه به موها و شکنندگي آنها مي شود. ادامه مطلب ...

بیشتر

موهايتان آسيب ديده؟ نرم‌کننده بزنيد!
وقتي ساقه موها در اثر آسيب‌هاي محيطي، به‌خصوص رايج‌ترين آنها كه تماس با موادشيميايي موجود در اکسيدان يا مواد قوي موجود در بي‌رنگ‌کننده‌ها و فر يا صاف‌کننده موها قرار‌مي‌گيرد... ادامه مطلب را بخوانيد ...

بیشتر

هزینه کاشت مو
هزینه کاشت مو
یکی از مهمترین مسایلی که امروزه افراد در جامعه با آن سر و کار دارند مسایل مالی می باشد که در این شرایط اقتصادی بسیار مهم است باید عرض کنیم که در هزینه کاشت مو بدلیل اینکه موضوع زیبایی یک موضوع بسیار مهمی بوده و برگشت ناپذیر است بیشتر باید دقت کرد

بیشتر

بيماري عجيب موهاي شانه نشونده
سندرم موهاي شانه نشونده يک بيماري ژنتيکي است. بر اثر سندرم موهاي شانه نشونده، موي پوست سر ساختار نامنظمي پيدا مي کند که امکان شانه کردن آن را غيرممکن مي کند. ادامه مطلب ...

بیشتر

ترمیم مو برای افراد تحت شیمی درمانی:
ترمیم مو برای افراد تحت شیمی درمانی
در گذشته دور اگر کلمه ی سرطان به گوش ما میخورد نخستین دیدگاهی که در ذهنمان نقش می بست مرگ بود و به این موضوع فکر میکردیم که اگر شخصی دچار عارضه سرطان شود مرگ تدریجی گریبان گیر او خواهد بود که این تفکر کاملا اشتباه و غلط بشمار می اید.

بیشتر

استرس ريزش مو را تشديد مي‌کند
دکتر صداقت متخصص پوست، مو و زيبايي گفت: استرس‌هاي روحي سبب تشديد ريزش مو مي‌شود. ادامه مطلب ...

بیشتر

ريزش موي بچه‌ها؛ چرا و به چه علت؟
ريزش ‌مو مشكلي نيست كه فقط مختص بزرگسالان باشد. ممكن است كودكتان هم درگير اين عارضه شود اما خبر خوب اين است كه نشانه‌هاي ريزش‌موي کامل يا ريزش موي منطقه‌اي در كودكان به راحتي قابل‌درمان است. «پوست‌ و موي» اين هفته را مطالعه كنيد تا اگر يكي از اين نشانه‌ها را در كودكتان يافتيد، از قبل در مورد آن آگاهي داشته باشيد... ادامه مطلب را بخوانيد ...

بیشتر

تکثیر مو
تکثیر مو
یکی از کشف هایی پزشکی که در دنیا و در حوزه مو تحولی عظیم به پا کرد کاشت مو به روش تکثیر سلولی بود که حدود 27% از مردان و 19% از زنان را که از بیماری ریزش مو رنج می بردند درمان کرد.

بیشتر