منوی سایت

کندن موي سفيد باعث افزايش آن نمي‌شود

دکترصداقت  گفت: رنگدانه‌هاي موجود در سلولهاي ريشه‌اي موها، عامل طبيعي رنگ مو هستند و با توقف ساخت اين رنگدانه‌ها در سلول، مو رنگ خود را از دست مي‌دهد و به اصطلاح سفيد مي‌شود.

وي ادامه داد: سفيدي مو مي‌تواند علامتي بعضي از بيماري‌هاي داخلي يا بيماري‌هاي خودايمني بدن باشد.همچنين کمبود ويتامين B12 و کمبود آهن نيز در سفيدي زودرس‌ موها موثرند.

صداقت پيشه در اين رابطه افزود: سفيدي زودرس موها مي‌تواند به دليل پرکاري تيروئيد، کم‌خوني نيز باشد اما ژنتيک دليل اصلي سفيدي زودرس مو است.

اين متخصص پوست و مو و زيبايي شروع سفيدي مو در افراد سفيد‌ پوست را از 35 سالگي و در افراد سياه‌پوست از 45 سالگي را طبيعي دانست و افزود: اگر در افراد سفيدپوست سن سفيدي موها به زير 20 و در افراد سياه‌پوست به زير 30 سال برسد مي‌توان گفت فرد دچار سفيدي زودرس مو شده است و با استفاده از برخي داروها مي توان از آن جلوگيري کرد.

وي با بيان اين که هيچ شامپويي در رفع سفيدي مو تاثيري ندارد، افزود: اين شامپوها تنها باعث تيره و روشن شدن موها مي‌شود اما تاثيري در سفيدي آنها نخواهد داشت. همچنين رنگ مو نيز در کاهش و يا افزايش موهاي سفيد تاثيري ندارد.

صداقت پيشه با تاکيد بر اين که سفيدي زودرس مو توسط متخصصين پوست و با دارو درمان مي‌شود، اظهار کرد: متخصصان با استفاده از داروها سلول‌هاي رنگ‌دانه مو را تحريک مي‌کنند و به اين طريق سن شروع سفيد شدن مو را بالاتر مي‌برند.

اين متخصص پوست، موو زيبايي با بيان اين که سفيدي زودرس مو بيشتر در زنان بروز مي‌کند، گفت: برخلاف باور عمومي کندن موي سفيد نمي تواند باعث افزايش سفيدي موها شود چرا که دليل سفيد شدن مو عدم توليد رنگ دانه‌هاي موجود در سلول است.

وي در پايان گفت: موي ريش و سبيل زودتر از موي سر و در قسمت سر نيز موي ناحيه شقيقه و گيج گاه زودتر از ساير قسمتها سفيد مي‌شود و پس از ناحيه گيج گاه سپس موهاي ناحيه فرق سر سفيد شده و در آخر کل مو سفيد مي‌شود.

مقالات کاشت مو
 
تکثیر مو
تکثیر مو
یکی از کشف هایی پزشکی که در دنیا و در حوزه مو تحولی عظیم به پا کرد کاشت مو به روش تکثیر سلولی بود که حدود 27% از مردان و 19% از زنان را که از بیماری ریزش مو رنج می بردند درمان کرد.

بیشتر

موي دکلره شده را صاف يا فر نکنيد
اگر قصد داريد موهاي خود را صاف يا فر کنيد، قدم نخست براي ايجاد تغيير حالت زيبا و دلخواه، اطمينان از سلامت موهاست. ادامه مطلب ...

بیشتر

3 ماسک معجزه گر با پوست هندوانه
اين بار وقتي اين ميوه را مي خوريد ، بخشي را نيز براي يک ماسک طبيعي و تازه کننده پوست نگه داريد. هندوانه با داشتن آنتي اکسيدان هاي فراوان و ويتامين A و C يکي از گزينه هاي سالم و بسيار مفيد براي مراقبت و جوانسازي پوست است. پس اين بار وقتي اين ميوه را مي خوريد ، بخشي را نيز براي يک ماسک طبيعي و تازه کننده پوست نگه داريد. ادامه مطلب ...

بیشتر

جلوگيري از افتادگي پوست صورت به طور طبيعي
دنبال يک راه براي بهبود خاصيت ارتجاعي و استحکام پوست صورت تان مي گرديد که نيازي به عمل جراحي يا هزينه ويزيت پزشک نداشته باشد؟ مراحل اين قسمت را بخوانيد تا راه جلوگيري از افتادگي پوست صورت و افزايش ثبات و استحکام پوست تان را ياد بگيريد. ادامه مطلب ...

بیشتر

بهداشت لب و تهيه اسکراب لب
پوست لب‌ها خصوصيات منحصر به فردي دارد. لب‌ها با يک غشاي مخاطي پوشيده شده‌اند که نسبت به پوست طبيعي، غدد متفاوت و کمتري دارد. در لب‌ها، برخلاف پوست، خارجي‌ترين لايه (يعني لايه شاخي) بسيار نازک است و حتي ممکن است در برخي افراد اصلا وجود نداشته باشد ادامه مطلب ...

بیشتر

چگونه موهايمان را زيباتر كنيم
اگر دوست داريد هنگامي كه مقابل آينه ايستاده‌ايد و به شانه كردن موهاي خود مشغول هستيد، از برق و زيبايي موهايتان به وجد بياييد؛ رعايت نكاتي را كه مي‌‌تواند كمك بسياري به اين امر بكند در برنامه زندگي خود قرار دهيد. در اين‌جا به برخي نكات اشاره مي‌‌كنيم: ادامه مطلب ...

بیشتر

hrthair
اچ آر تی
بزرگترین مشکل در فضای مجازی ایران نداشتن قانون کپی رایت است که هر شخصی به راحتی می تواند با کمترین مبلغ یک سایت تهیه کند و اطلاعات بقیه وبسایت ها را در عرض چند ثانیه بنام خود بزند و کسی هم نمیتواند از او ایرادی بگیرد

بیشتر

استرس ريزش مو را تشديد مي‌کند
دکتر صداقت متخصص پوست، مو و زيبايي گفت: استرس‌هاي روحي سبب تشديد ريزش مو مي‌شود. ادامه مطلب ...

بیشتر