منوی سایت

کندن موي سفيد باعث افزايش آن نمي‌شود

دکترصداقت  گفت: رنگدانه‌هاي موجود در سلولهاي ريشه‌اي موها، عامل طبيعي رنگ مو هستند و با توقف ساخت اين رنگدانه‌ها در سلول، مو رنگ خود را از دست مي‌دهد و به اصطلاح سفيد مي‌شود.

وي ادامه داد: سفيدي مو مي‌تواند علامتي بعضي از بيماري‌هاي داخلي يا بيماري‌هاي خودايمني بدن باشد.همچنين کمبود ويتامين B12 و کمبود آهن نيز در سفيدي زودرس‌ موها موثرند.

صداقت پيشه در اين رابطه افزود: سفيدي زودرس موها مي‌تواند به دليل پرکاري تيروئيد، کم‌خوني نيز باشد اما ژنتيک دليل اصلي سفيدي زودرس مو است.

اين متخصص پوست و مو و زيبايي شروع سفيدي مو در افراد سفيد‌ پوست را از 35 سالگي و در افراد سياه‌پوست از 45 سالگي را طبيعي دانست و افزود: اگر در افراد سفيدپوست سن سفيدي موها به زير 20 و در افراد سياه‌پوست به زير 30 سال برسد مي‌توان گفت فرد دچار سفيدي زودرس مو شده است و با استفاده از برخي داروها مي توان از آن جلوگيري کرد.

وي با بيان اين که هيچ شامپويي در رفع سفيدي مو تاثيري ندارد، افزود: اين شامپوها تنها باعث تيره و روشن شدن موها مي‌شود اما تاثيري در سفيدي آنها نخواهد داشت. همچنين رنگ مو نيز در کاهش و يا افزايش موهاي سفيد تاثيري ندارد.

صداقت پيشه با تاکيد بر اين که سفيدي زودرس مو توسط متخصصين پوست و با دارو درمان مي‌شود، اظهار کرد: متخصصان با استفاده از داروها سلول‌هاي رنگ‌دانه مو را تحريک مي‌کنند و به اين طريق سن شروع سفيد شدن مو را بالاتر مي‌برند.

اين متخصص پوست، موو زيبايي با بيان اين که سفيدي زودرس مو بيشتر در زنان بروز مي‌کند، گفت: برخلاف باور عمومي کندن موي سفيد نمي تواند باعث افزايش سفيدي موها شود چرا که دليل سفيد شدن مو عدم توليد رنگ دانه‌هاي موجود در سلول است.

وي در پايان گفت: موي ريش و سبيل زودتر از موي سر و در قسمت سر نيز موي ناحيه شقيقه و گيج گاه زودتر از ساير قسمتها سفيد مي‌شود و پس از ناحيه گيج گاه سپس موهاي ناحيه فرق سر سفيد شده و در آخر کل مو سفيد مي‌شود.

مقالات کاشت مو
 
بهترین شامپو
بهترین شامپو
به همین اندازه که شستشو و تمیز نگه داشتن دندان ها، دستها اهمیت بسیاری دارد سشتشو و تمیز نگه داشتن موها هم مهم است به طوریکه موها از سایرین آسیب پذیر تر و همچنین بیشتر در معرض خطر قرار دارد و

بیشتر

کف سرتان خارش دارد؟
خارش سر گاهي با چند راه‌ حل ساده خانگي بهبود پيدا مي‌کند و گاهي به دليل مشکلات جدي، نياز به درمان پزشکي است. با تشخيص علت مي‌توانيد درمان مناسب را پيدا کنيد. ادامه مطلب ...

بیشتر

کاشت مو شیراز
کاشت مو شیراز
هم اينك كاشت مو در شيراز كه با تكنيك هاي قديم و سنتي fitوfut انجام ميشود ، متأسفانه عوارض غير قابل جبراني را به همراه خواهد داشت ، چرا كه هر شخصي به علت محدود بودن بانك موي خود يك نهايتاً دوبار ميتواند از قسمت اطراف موي خود برداشت و كاشت را انجام دهد ،كه در اين روش ها اسيب جدي به بانك موي سر شخص كانديد ميرساند كه ديگر حتي در مراكزي كه بروز ميباشند هم نميتوانند مجدد كاشتي موفق را دوبار داشته باشند،

بیشتر

از بین بردن موهای زائد
از بین بردن موهای زائد
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که صبح از خواب بلند میشوید و روبه روی آینده قرار میگیرید و یک یا چند تار موی بلند روی چانه تان نمایان شده است

بیشتر

الوپسی در بخش روانشناسی
الوپسی در بخش روانشناسی
بهترین کمک و حمایت به بیماران الوپسی اره اتا حل و فصل تعارضات درونی و افزایش مهارتهای پذیرش (در مورد عوارض و علایم الوپسی) و عزت نفس افزایش امید و مثبت نگری و اصلاح نگرش نا کار امد نسبت به تصویر تن و ... است.

بیشتر

علت پيدايش شوره سر
با اين‌كه شوره سر مشكل چنداني در زندگي عادي فرد ايجاد نمي‌كند، اما در هر صورت چندان خوشايند نيست و گاهي موجب خجالت فرد مي‌شود. در ادامه به بررسي بيشتر اين پديده و نيز دلايل به وجود آورنده و راه‌هاي مختلف درماني آن مي‌پردازيم. ادامه مطلب ...

بیشتر

سلامت و شادابي مو
برخي گياهان براي تقويت و رشد طبيعي مو بسيار مفيد است و بر خلاف کالاهاي بهداشتي شيميايي، هيچ گونه عارضه جانبي ندارد. ادامه مطلب ...

بیشتر

کاشت ابرو
کاشت ابرو
ابرو یکی از رکن های اساسی زیبایی می باشد که ریزش آن بسیار اذیت کننده است در حال حاضر قوی ترین و به روز ترین روش کاشت ابرو کاشت ابرو به روش SUT بوده است که با متد جدید از موهای بغل سر به دلیل شباهت با موهای ابرو استفاده میکنند.

بیشتر