منوی سایت

باورهاي خرافي موي شما را پرپشت نمي کند

و در بيشتر کشورها صاحبان اين علم براي کشف راه هاي جديد حفظ زيبايي و پيشگيري از پيري زودرس پوست و بخصوص ريزش مو تلاش مي کنند. در اين ميان آنچه اکنون در بيماري هاي مرتبط با پوست و مو بيشتر به آن توجه مي شود افزايش ابتلا به سرطان هاي پوست به علت قرار گرفتن بيش از حد در برابر آفتاب و حساس شدن پوست و به ويژه ازبين رفتن لايه ازن است.

 

مو

 

نکته مهم اين است که هم اکنون بسياري از مردم جامعه نسبت به پيشگيري از آسيب ديدن پوست خود بي توجه هستند و پس از آن که متوجه آسيب پوستي شدند نيز توجه چنداني به درمان آن نمي کنند و همين عوامل به مرور زمان موجب ابتلا به سرطان هاي مختلف پوستي مي شود.

 

دکتر الکس خدوي، از متخصصان ايراني پوست و مو در آمريکا است و سال ها تحقيقات او در زمينه بيماري هاي پوستي نشان داد که DHT عامل نهفته و علت اصلي بسياري از مشکلات پوستي از جمله آکنه و ريزش مو است . حاصل مطالعات وي منجر به کشف و توليد محلول هاي ضدريزش مو شد که هم اکنون به عنوان مؤثرترين دارو در دنيا پذيرفته شده و در ايران نيز به تأييد رسيده است.

 

دکتر الکس خدوي در گفت وگو با خبرنگار « ايران» مي گويد: «در سن ?? سالگي به علت ريزش موي خود به دنبال چاره اي براي درمان اين بيماري رفتم. در تحقيقات به اين نتيجه رسيدم که هورمون بدي در بدن موجب ايجاد هورمون DHT مي شود و اين هورمون عامل اصلي ريزش مو است . با پيشرفت تحقيقات دريافتم که اگر بتوان DHT را با مواد طبيعي روي پوست کم کرد، نه فقط ريزش مو بلکه احتمال ابتلا به آکنه و سرطان نيز کم مي شود.»

 

مو

 

وي با بيان اين که DHT عامل اصلي حادترين بيماري هاي درماتولوژي است، مي افزايد: «ريزش مو و آکنه بيشترين علتي است که افراد به خاطر آن به متخصصان پوست و مو مراجعه مي کنند. همچنين شايع ترين سرطان هاي پوست BCC نام دارد که بيشتر در ناحيه صورت مشاهده مي شود. اين سرطان به ساير قسمت هاي بدن رسوخ نمي کند، اما به مرور زمان در همان ناحيه مبتلا، بزرگ مي شود، اما نوعي ديگر از سرطان پوست ملو نوما نام دارد و علاوه بر اين که روي صورت، پوست سر يا بدن قابل مشاهده است، اثرات آن در صورتي که جراحي نشود به مغز، ريه و کبد نيز سرايت مي کند.»

 

دکتر الکس خدوي با بيان اين که بيماري پوستي ملونوما موروثي است، مي گويد: «کساني که پوست کمرنگي دارند يا در ژن آنها ابتلاي به ملونوما وجود داشته باشد بيشتر از ديگران به اين بيماري پوستي مبتلا مي شوند، البته مهمترين عامل ابتلا به اين بيماري قرار گرفتن در برابر آفتاب است، بنابراين بايد توجه داشت که پوست را حتماً از آفتاب حفظ کرد.»

 

وي درباره کشف داروهاي جديد براي درمان ريزش مو، توضيح مي دهد: «استفاده از اين داروها روي پوست سر نه فقط موجب کاهش ريزش مو مي شود، بلکه رشد مو را بيشتر و بافت آن را نيز کلفت تر مي کند و در نتيجه محيطي براي رشد مو و بخصوص رشد بيشتر و تقويت موهاي ضعيف فراهم مي شود. البته بايد توجه کرد که اين داروها شما را نه به ?? سال قبل، بلکه دست کم به پنج سال قبلتان بر مي گرداند.»

 

مو

 

وي درباره وجود بعضي باورهاي غلط در بين مردم و درمان هاي مختلف بي پايه و خرافاتي براي کاهش ريزش مو مي گويد: «سال هاست که بسياري مي گويند اگر موادي خاص مثلاً زرده تخم مرغ را روي موي سر بماليد موجب بهبود رشد مو مي شود، متأسفانه اين کارها نه فقط به بهبود ريزش مو کمک نمي کند بلکه استفاده از آنها گاهي موجب شوره زدن و ريزش مو مي شود. اين در حالي است که کنترل ريزش مو فقط با کنترل هورمون DHT ممکن است که راه هاي درمان آن نيز مشخص است.»

 

اين متخصص پوست و مو مي گويد: «ريزش ?? تا صد تار موي سر در روز طبيعي است و در غير اين صورت بايد حتماً به پزشک مراجعه کرد. در هر حال افرادي که از درمان هاي جلوگيري از ريزش مو استفاده مي کنند بايد توجه داشته باشند که انتظار معجزه داشتن از درمان ها بسيار بيهوده است و با کنترل DHT و مصرف داروهاي درمان ريزش مو فقط مي توان موجب بهبود و کنترل ريزش آن شد.»

 

وي همچنين درباره حفاظت از پوست صورت تأکيد مي کند: «مهمترين نکته در حفاظت از پوست، قرار نگرفتن بيش از حد در برابر نور خورشيد است. همچنين برنزه کردن به هر روش، سولاريوم يا در معرض آفتاب قرار گرفتن خطرات زيادي دارد. بخصوص در سولاريوم ها چون UV.A زيادي براي برنزه کردن استفاده مي شود، پوست بيشتر و عميق تر آسيب مي بيند. به نحوي که اثرات اين کار بر سطح عميق پوست تأثير گذاشته و ابتلا به سرطان نوع ملونوما را به دنبال خواهد داشت.»

 

دکتر خدوي در پايان با تأکيد بر اين که پيري زودرس اتفاقي تدريجي است، با تأکيد بر پيشگيري از اين امر با درمان بموقع، مي گويد: «هم اکنون پزشکان در تلاش براي کشف راه هاي جديد درمان بيماري ها و جلوگيري از پيري پوست هستند. همچنين در زمينه درمان مشکلات و بيماري هاي مرتبط با مو نيز جداي از پيشرفت هايي که اکنون براي افزايش رشد مو صورت گرفته است هم اکنون کارهاي تحقيقاتي براي افزايش طول مو نيز در حال انجام است که به نظر مي رسد سه تا پنج سال ديگر به نتيجه برسد.»

 


مقالات کاشت مو
 
اگر مي خواهيد موهاي تان رشد خوبي داشته باشد اينها را بخوريد
بهترين راه حل براي داشتن موهايي خوب درمان گياهي است که در اين مطلب به آن اشاره شده است. گرد و خاک، آلودگي هوا و نور خورشيد آسيب شديدي به مو مي رساند و باعث از دست دادن مو و کاهش رشد آن مي شود. ادامه مطلب را بخوانيد ...

بیشتر

بررسي 20 باور رايج درباره مو
افراد براي اينکه زيباترين و درخشان ترين موها را داشته باشند. گاهي اوقات دست به انجام کارهايي مي زنند که از درست يا نادرست بودن آنها چندان مطمئن نبوده و صرفا به شنيده هايشان از دوست و آشنا اعتماد مي کن … ادامه مطلب ...

بیشتر

موي شما محکم است يا شکننده؟
اگرچه موي ما از سلول هاي مرده تشکيل شده، ولي مي تواند از وضع دروني ما حکايت کند..... در واقع، مو که متشکل از سلول هاي بي جان است، به ما جان مي بخشد. مو از چند نظر قابل اهميت است. ادامه مطلب ...

بیشتر

ارایش کردن مو
ارایش کردن مو
هرچقدر مو بلند تر شود نیاز ان به مراقبت (مثل برس و شانه زدن ، شستشو ، خشک کردن ، ژل و نرم کننده و ...) بیشتر میشود و کلا توجه انسان به موی بلند نسبت به موی کوتاه بیشتر است

بیشتر

خطرات و عوارض های جانبی کاشت موی طبیعی
خطرات و عوارض های جانبی کاشت موی طبیعی
کاشت مو یک عمل جراحی است که موها را از ناحیه ای برمیدارند و در ناحیه دیگری که مو ندارد و یا کم مو است می کارند. پزشکان آمریکایی این عمل های کاشت را از دهه 1950 انجتم می دادند اما تکنیک های عمل در سال های اخیر بسیار تغییر کرده است.

بیشتر

آيا موهاي چرب بيشتر مي ريزند؟
افرادي که پوست چرب دارند، بهتر است در شست و شوي صورت دقت کنند.يک متخصص پوست و مو مي‌گويد: علت اصلي چربي موي سر، ترشح زياد چربي بعد از سن بلوغ است و 80 درصد افراد مو و پوست چرب دارند. ادامه مطلب را بخوانيد ...

بیشتر

ارتباط بين شامپو و شوره سر
شوره‌سر يا (dandruff )که به عنوان پوسته‌سر(scurf) هم شناخته مي‌شود، پوست سر را تحت تاثير قرار مي‌دهد و سبب ورقه شدن پوست سر مي‌شود. از لحاظ تعريف كلي مي‌شودگفت: ادامه مطلب ...

بیشتر

ترمیم مو برای خانمها
ترمیم مو برای خانمها
روش hrt بهترین و برترین روش ترمیم مو می باشد که این روش مخصوص ریزش مو بانوان بوده در توضیح این روش می توانیم بگوییم که در ترمیم مو به روش hrt دیگر نیازی به بانک موی شخص نبوده و یک لایه ای شبیه سازی شده از پوست سر انسان تعبیه شده که روی سر فرد فیکس می شود و موها رو آن لایه سوار می شوند

بیشتر